Anasayfa | İletişim | Kurucumuz | Künye | Reklam | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | Sık Kullanılanlara Ekle | Ana Sayfam Yap | RSS

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

 
 

Amasya Gazetesi Suluova Gazetesi
Merzifon Gazetesi Goynucek Gazetesi

ART TV ART FM

AMASYA DOST FM
New Page 1


 

Döviz Kurları
TCMB Döviz Kurları (11.12.2017)
Döviz Alış Satış
ABD DOLARI 3.8275 3.8344
EURO 4.5128 4.5210
SUUDİ ARABİSTAN RİYALİ 1.0206 1.0224

ÖZEL İDAREMİZ İLİMİZİN HER KÖŞESİNE ÖZVERİLİ BİR ŞEKİLDE HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEKTİR

Vali Salih Işık, İl Özel İdaresi 2017 yılı iş sezonu ve yeni hizmet binalarının açılışı ile iş makinalarının hizmete sunulması törenine katıldı.

Kategori  Kategori : Güncel
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 160
Tarih  Tarih : 19 Nisan 2017 14:32

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Boğazköy yerleşkesinde düzenlenen törene Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Vali Yardımcıları Nevzat Sinan ile Turgay İlhan, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, protokol üyeleri ve Özel İdare personeli katıldı.
 
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, 2017 iş sezonunun açılışı ve yeni hizmet binaları ile iş makinalarının hayırlı olması temennisinde bulunarak şu bilgileri aktardı: “Açılışı yapılacak olan bakım atölyesi içinde elektrikhane, kaynakhane, döşemehane, takımhane, malzeme deposu, lastik ambarı, yedek parça ambarı, soyunma duşları, bürolar ve çay ocağı bulunmaktadır. Yeni inşa edilen Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde ise 9 adet ofis odası, toplantı salonu ve yemekhane yer almaktadır. Ayrıca akaryakıt binamızda yıkama yağlama, lastikhane, kompresör odası, yağ deposu ve akaryakıt bürosu bulunmaktadır.
 
Bunun yanında 3 adet yeni iş makinası hizmete alınmıştır. Bitümlü sıcak asfalt çalışmalarında kullanılacak asfalt finisher ve silindir ile köylerde içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinde kullanılacak paletli ekskavatör bünyemize katılmıştır. Ayrıca farklı alanlarda kullanılabilecek 11 adet su tankeri, sinek ve haşerelerle mücadele için 1 adet pikaba monteli ilaçlama makinası hizmete sunulmuştur” dedi.
 
Ardından birer konuşma yapan Amasya Milletvekili Naci Bostancı ile Belediye Başkanı Cafer Özdemir, memleketimizin her köşesinde özverili bir şekilde çalışmalarını durmadan ve aksatmadan yürüten İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve çalışanlarına teşekkür ederek, bünyesine katılan iş makinalarının ve hizmet binalarının hayırlı olmasını temenni ettiler.
 
Törende son konuşmayı yapan Vali Salih Işık ise şunları kaydetti: “Bugün İl Özel İdaremizin Boğazköy yerleşkesindeki hizmet üssünü açmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu kapsamda yeni hizmet binası, atölye binası, tesisler ve iş makinalarımızı törenle beraber hizmete sunuyoruz. Aynı zamanda yeni sezonun açılışını gerçekleştiriyoruz. Yeni sezonun bereketli, kazasız ve belasız geçmesini temenni ediyor, tüm çalışanlara başarılar diliyorum.
 
İl Özel İdareleri kendi görev sahalarında, kent merkezi ve kırsal alanda önemli görevler ifa etmektedirler. Bu anlamda kırsal kalkınmanın ve ekonomik anlamda kalkınmanın sağlanması, köylerin altyapılarının yapılması, kültür ve turizm konularında çok önemli hizmetleri sunmaktadırlar. Amasya İl Özel İdaresi de görevini bugüne kadar başarılı bir şekilde yerine getirmiştir. Türkiye geneliyle mukayese ettiğimizde, altyapı ve kırsal kalkınma anlamında Amasya’mız iyi durumdadır. 2016 yılında olduğu gibi bu sene de verimli bir yıl olarak geçecektir.
 
Köylerimizde çeşitli alanlardaki çalışmalarımız artarak devam edecek. 2016 yılında bütçemizin KÖYDES ödeneğiyle beraber yaklaşık %70’i yatırım olarak harcanmıştır. Parasal değer olarak yaklaşık 47 milyon TL İlimiz köylerinin altyapısına, suyuna, yoluna, tarımsal kalkınmasına ve kültürüne harcanmıştır. Tarımsal kalkınmada toplam istihdamın %46’sı bu alanda çalışmaktadır. Dolayısıyla toprağın suyla kavuşması bizim için çok önemlidir. 11 adet sulama tesisini programımıza aldık ve 4 adet gölet yapacağız. Ayrıca 98 tane projemiz var. Bunun yanında sıcak karışım asfalt yapmaya başlıyoruz. Hedefimiz yılda 100 km asfalt yol yapmak. Bu konuda gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Ben bugüne kadar bizlere destek veren başta Devletimize, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Milletvekillerimize ve özel idare personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”
 
Konuşmaların ardından İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı dua ile Amasya İl Özel İdaresi 2017 iş sezonunun ve yapımı tamamlanan hizmet binalarının açılışı ile yeni alınan iş makinalarının hizmete alımı gerçekleştirildi. Daha sonra Vali Işık, İl Özel İdaresi yeni hizmet binaları ve iş makinalarını inceleyerek, Genel Sekreter A. Faruk Aykutlu’dan bilgi aldı. Törenin ardından Boğazköy’de yer alan ve yeni hizmete başlayan TOKİ Fındıklı Caminde incelemelerde bulunan Vali Işık, İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’ndan bilgiler aldı.
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

 

SON DAKİKA HABERLERİ

HASAN KARATAŞ HASAN KARATAŞ
BU GÜN AMASYALI HALKIN DÜŞÜNDÜKLERİ
OĞUZHAN KARATAŞ OĞUZHAN KARATAŞ
GENEL MÜDÜR

ANKET

AMASYA GAZETESİNİN ÇALIŞMALARINI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ ?


Tüm Anketler

 

 

 

Anasayfa | İletişim | Kurucumuz | Künye | Reklam | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | Sık Kullanılanlara Ekle | Ana Sayfam Yap | RSS